محل تبلیغات شما

Image result for خدمت به موسی مبرقع

آیت‌الله بهجت به زیارت کدام امامزاده می‌رفت

تولیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) گفت: این امامزاده همواره

آیت‌الله بهجت به زیارت کدام امامزاده می‌رفت

در طول زمان مورد توجه علما قرار داشت که از جمله آنها می‌توان به تشریف‌فرمایی امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله بهجت به این مکان مقدس اشاره کرد.

به گزارش افکارنیوز، ۲۲ ربیع‌الثانی(سه‌شنبه ۱۵ اسفند) مصادف با سالروز وفات فرزند بلا فصل امام جواد علیه‌السلام، یعنی امام‌زاده موسی مبرقع(ع) است. آستان این امامزاده در خیابان شهید طالقانی قم و در محله معروف به چهل اختران قرار دارد.

حجت‌الاسلام محمدحسین مرالی، تولیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) درباره ایشان به خبرنگار فارس گفت: امام‌زاده موسی مبرقع به پنج امام معصوم(ع) منصوب بوده و برادر تنی امام هادی(ع)، عموی امام حسن عسکری(ع) و نوه امام رضا(ع) است.

وی گفت: ولادت موسی مبرقع(ع) در سال ۲۱۴ هجری قمری بوده و دو سال بعد از امام هادی(ع) در مدینه متولد شده‌اند. مادر بزرگوار ایشان حضرت سمانه نام دارد، وی بانویی باتقوا بوده و لقب سیده به ایشان اعطا شده است.

مدیر آستان موسی مبرقع به ذکر سخنی از فرموده‌‌های امام جواد(ع) راجع به سمانه، مادر موسی مبرقع پرداخت و گفت: امام جواد(ع) می‌فرماید: سمانه حق ما را می‌شناسد و او اهل بهشت است، شیطان بر او تسلطی ندارد و او جزء مادران و صدیقان و صالحان است.


ورود امام‌زاده موسی مبرقع به قم

حجت‌الاسلام مرالی با بیان این مطلب که موسی مبرقع در سن ۴۲ سالگی و در سال ۲۵۶ هجری قمری به قم آمدند، تاکید کرد: ورود موسی مبرقع(ع) به قم بعد از به امامت رسیدن برادرشان امام هادی(ع) است. امام هادی(ع) به موسی مبرقع ماموریت می‌دهند تا به شهر قم آمده، به ترویج دین بپردازند و پاسخ گوی سوالات و شبهات مردم باشند.

وی گفت: موسی مبرقع(ع) زمانی که به قم آمدند در خانه ابوخالد اشعری ساکن شدند. ابوخالد از یاران و وفاداران امام رضا(ع) بوده به همین دلیل منزل خود را در خدمت نوه امام رضا(ع) قرار داده و ۴۰ سال در این خانه زندگی کردند.

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/apvXQcOC3OAS4ZDcKiCriWspbhaSo3SpGt1AC0AubLc8Ni_3htFqzq3J1DTDR40Vx5xNjV1c1oSfAPkvpUMxVtdazbCXwW9BdlWGXVqSp2qAdNBPYMaYh6qhAtRRcazyubcTFb5paRIppdD8qaBoBNxl3p0rLfHoYbFHzz0ynCwDdRUgeo8U2lnIxDUmSHv9V1tKYh7lmXpRnx6iX_GMN0xscHmGr8LJasGTujDCBrUZ-fqg8hPQzl0TAhisWsAPYvIme7N78QfTHXJ2cyioH-Phe67WRwU

معجزات چهل اختران

ادامه مطلب


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه حجره 2 جدید ترین روش برای کسب درامد از اینترنت شرکت تجارت پارسه نوین آینده ایران تبلیغ خرید و فروش سایت رایگان بفروش ایمیج تو عکس پروفایل زیبا پول درآوردن آسان است! برندلند مزگت اولین پست